Головна | Реєстрація | Вхід | RSSВівторок, 13.11.2018, 21:18

Аматорська колективна радіостанція UR4XWM

Україна
Меню сайту
Виберіть фотоальбом
Мої статті [2]
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0


Форма входу

Каталог статей

Головна » Статті » Мої статті

ВЕСЕЛІ РАДІОСТАРТИ - 2012, читати тут...

З відкриттям у Маркушівській школі колективної аматорської радіостанції та з відновленням занять у секціях з радіоспорту у дітей з’явилась можливість не тільки поглиблювати та практично використовувати знання з фізики, географії, іноземної мови, а й приймати участь у різноманітних змаганнях з радіоспорту.

За 2011-2012 навчальний рік діти ознайомились з основами таких видів радіоспорту як радіозв’язок на коротких та ультракоротких хвилях, спортивна радіопеленгація, швидкісна радіотелеграфія, радіобагатоборство.  Найкращих успіхів досягли учні 5-го та 7-го класів. Це Денисенко Олена, Пасічник Роман, Ніколаєв Олександр, Шевчук Ліза, Петренко Юрій, Тверц Іван, Заболотна Анна.  У 2012 році шкільна команда прийняла участь:

-                           у всеукраїнських змаганнях з радіозв’язку на коротких хвилях до дня народження Лесі Українки, в яких  посіла 4 місце;

-                           у всеукраїнських відкритих змаганнях з радіозв’язку на коротких хвилях на кубок журналу "Радіоаматор”, в яких посіла 6 місце;

-                           у відкритому чемпіонаті Дніпропетровської області з радіозв’язку на коротких хвилях, в якому посіла 15 місце;

-                           у молодіжній першості Сумської області з радіозв’язку на коротких хвилях (поза конкурсом);

-                           у відкритих очно-заочних змаганнях учнівської молоді України з радіозв’язку на коротких хвилях, в яких посіла 5 місце.

Заключним акордом весняно-літнього спортивного сезону стало проведення шкільних змагань "Веселі радіостарти-2012”. Неординарність цих змагань полягала в тому, що команда 5 класу викликала на поєдинок команду 7 класу, і вчителям  довелось докласти чимало зусиль, щоб придумати цікаві конкурси та забезпечити рівноцінні для обох команд умови їх проведення.

Найпершим завданням для обох команд було з допомогою добровільного помічника, в ролі якого виступала учениця 8 класу Денисенко Діана, склеїти з окремих фрагментів карту нашої місцевості для подальшого  використання в ході пошуку замаскованих контрольних пунктів. І коли завдання було успішно виконане, несподіванкою для команд стала наступна умова змагань – команди повинні обмінятись картами ще до нанесення на них маршруту руху та контрольних пунктів. Тепер уже ніхто не зможе звинуватити волонтера Діану, що вона неоднаково допомагала обом командам.  Після того, як головним суддею, учителем математики, Гончаруком О.С. на карти була нанесена "секретна інформація, вони були вручені капітанам команд Ніколаєву Саші та Денисенко Олені за мить до старту від школи до місця збору в урочищі "Дубина одночасно з наступним завданням. А таким завданням було якнайшвидше дістатись велосипедами різними але рівноцінними по складності маршрутами до позначеного на карті місця збору та знайти на цих маршрутах по два контрольні пункти, з яких дістати заховані "скарби, які будуть необхідні командам для участі в наступних конкурсах. Такими "скарбами для команд були герметично закриті пластикові пляшки, в які попередньо головним суддею були вкладені бланки для приймання радіограм, стартові білети для пошуку "лисиць (замаскованих у лісі радіопередавачів), олівці, і саме головне – коди для розшифровування прийнятих з допомогою переносних радіостанцій радіограм. Адже основним  і вирішальним для перемоги завданням для команд було правильно розшифрувати за текстом радіограм з допомогою цих кодів  фразу, яка була девізом змагань.

Вже на першому етапі команда 5 класу довела, що вона гідно може суперничати із семикласниками. З перевагою на 6 хвилин вони швидше прибули до місця проведення основних конкурсів.

Із смачним обідом, який суддівська колегія привезла із шкільної їдальні, обидві команди впорались дуже швидко, а миттям посуду довелось керувати волонтеру змагань Діані. Цим смачним обідом вдалось приспати пильність обох команд і головний суддя непомітно зник з табору, щоб заховати в лісі лисиці-радіопередавачі, а тим часом його помічники готували вогневий рубіж, на якому влучними пострілами команди мали здобути для себе радіостанції та приймачі для пошуку  "лисиць.

І ось команди на вогневому рубежі. Постріл – промах, ще постріл – знову промах. Не з першої спроби здобувають команди радіоапаратуру. І знову перші в цьому конкурсі п’ятикласники!

А тепер настала черга капітанам команд приймати відповідальні рішення. Вони повинні були розподілити між членами своїх команд  завдання на збирання хмизу, на риболовлю (адже має бути зварена "юшка дружби), крім того, необхідно визначити хто буде на переносні радіостанції приймати радіограми, а хто буде шукати замасковані в лісі радіопередавачі.

Якщо із збиранням хмизу та риболовлею команди впорались без проблем, то конкурс з радіопеленгації довів незначну перевагу команди сьомого класу.

Поки ловилась риба та варилась "юшка дружби капітани обох команд взяли на себе найскладніше завдання – прийняти з допомогою радіостанцій цифрові та буквенні радіограми, які передавались азбукою Морзе. І не просто прийняти, а усією командою з допомогою шифрів і волонтера Діани розшифрувати. І ось тут майстерність капітана семикласників Денисенко Олени була вищою.

Завершились конкурси і хоча визначені переможці, переможених немає. Перемогла дружба! Захоплюючі враження від цих змагань діти збережуть на довгі роки, адже в їх програмі  були не тільки цікаві конкурси з орієнтування на місцевості, з пошуку замаскованих радіопередавачів, з приймання, передавання та розшифровування радіограм, роботи на радіостанції, стрільби по мішенях, а й перегони на велосипедах, риболовля і дуже смачна юшка, яку самі варили на вогнищі і, забувши про спортивне суперництво, дружно з’їли. Стомлені, але веселі діти повертались додому. Попереду канікули!

Категорія: Мої статті | Додав: Romantyka (02.01.2013)
Переглядів: 182 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Пошук
Друзі сайту
Школа радиста


Amateur Radio Station UR4XWM © 2018
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz